Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Justin Gatlin Dafne Schippers Pavel Maslák Anita Włodarczyk Andrius Gudžius Tom Walsh Tomáš Staněk

Aktuality

Překážkář Sánchez chce pokračovat bez porážky

8.6.2004 | 09:56

Felix Sánchez si drží neuvěřitelnou bilanci a v běhu na 400 metrů překážek už tři roky neprohrál. Letos sice ještě pod širým nebem nestartoval, ale v Ostravě je jasným favoritem.. Soupeřem mu chce být Jiří Mužík. "Před vlastním publikem bude mít určitě větší motivaci," tušil Sánchez.

Sportovec z Dominikánské republiky který letos vše podřídí jedinému - úspěchu na olympiádě. "Když budu prohrávat na dalších mítincích, nic se nestane, pokud si to vynahradím na olympijských hrách. Světová špička se ale stále více vyrovnává a rok od roku je těžší v takové konkurenci obstát," řekl Sánchez.

Mistr světa z Paříže si nemyslí, že by se slavný překážkář Edwin Moses mohl v 48 letech vrátit. Američan ve své době neprohrál deset let.

"Ale z toho dva roky nezávodil kvůli zranění, které také jeho kariéru ukončilo. Myslím si, že to není v jeho věku hlavně kvůli zdraví reálné," komentoval Mosesova slova z minulého týdne.

Sánchezovi již do Ostravy dorazila ztracená zavazadla, má prý i troje náhradní baterky do svítícího náramku, s nímž od OH v Sydney běhá. "Kdyby se mi vybily," vysvětlil s úsměvem běžec, který loni s Mužíkem absolvoval čestné kolečko.

"Když se podaří pořádný výkon, proč ne?" usmíval se Mužík. "Jednou to přijde, jednou ho někdo porazí," tušil Mužík.

iDNES

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 continental cup