Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Maslák a Van Niekerk v závodě na 300 metrů

27.6.2017 | 15:36

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

V hlavním programu letošního ročníku Zlaté tretry Ostrava se objeví další netradiční disciplína. V běhu na 300 metrů se střetnou dvojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák a olympijský vítěz a světový rekordman na 400 metrů Wayde Van Niekerk.

Jaké je to den před závodem? Bylo by možné vyrovnat zítra rekord Usaina Bolta na 300m?

VAN NIEKERK: Myslím, že jsem teď docela rychlý, posouval jsem se dopředu. Dám do toho všechno. Chci být rychlejší a pokusit se o co nejlepší čas. Vždy chceme překonávat rekordy, tak proč to zítra nezkusit.

MASLÁK: Pravděpodobně nebudu atakovat čas Usaina Bolta, ale chtěl bych konečně pokořit český rekord Jiřího Vojtíka na 300m. Pokoušel jsem se o to už vícekrát, ale zatím se mi to nepodařilo. Můj čas je lepší v hale než venku. Chtěl bych tedy zítra běžet lepší venkovní čas pod 32 vteřin.

V čem je největší úskalí 300m ?

MASLÁK: Nejtěžší na třístovce je dobře to rozběhnout. Musíte vyběhnout rychle, aby to byl dobrý čas. Ne však na maximum, aby člověk nevytuhnul v prvních sto metrech. Pak nemáte síly ve finiši. Nejtěžší je tedy najít hranici mezi maximem a nemaximem.

VAN NIEKERK: Záleží na vašem rozpoložení. Já zítra nemám co ztratit, rozbalím to naplno. Když nedoběhnu do cíle, budu doufat, že mě po cestě někdo sebere.

Váš následující double v Londýně. Šest dní v kuse poběžíte každý den závod. Jak se připravujete psychicky a fyzicky?

VAN NIEKERK: Po olympijských hrách jsem hledal novou motivaci. Neměl jsem tolik sebevědomí. Teď si nejsem jistý, kde se v rámci přípravy nacházím. Ale chci se pokusit o něco výjimečného. Mám možnost překročit světový rekord. Věřím, že mě trenér dobře připraví.

O Usainovi Boltovi a dalších soupeřích

VAN NIEKERK: Snažím se s každým soupeřem vycházet dobře. Komunikujeme spolu, potkáváme se na závodech. Pokračovat v Usainových stopách je pro mě inspirace. Děkuji mu za to, co udělal pro dráhu. Respektujeme jeden druhého. Když od něho potřebuji poradit, zeptám se ho a on mi vyjde vstříc.

Top Athletics
Český běh žen