Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt David Rudisha Wayde Van Niekerk Mo Farah Thomas Röhler Pavel Maslák Jakub Holuša Jakub Vadlejch

Aktuality

Vítězslav Veselý si na Tretře převzal olympijský bronz

28.6.2017 | 12:50

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Po pěti letech se český oštěpař Vítězslav Veselý dočkal své první olympijské medaile. V Londýně 2012 byl jako lídr světových tabulek jedním z kandidátů na zlato. Nakonec mu medailové pozici unikly a dlouhou dobu se musel pasovat do role čtvrtého z olympijských her. Teď je všechno jinak a Veselý si v Ostravě převzal v průběhu otvíracího ceremoniálu Zlaté tretry bronz.

„Když jsem se loni v Riu dozvěděl, že se pořadí změnilo a budu mít medaili, tak to se mnou dost zacloumalo. Jasné, že teď jsou ty emoce už menší, ale je to velmi příjemné. Sice jsem si tu medaili nemohl užít v Londýně, ale toto je adekvátní náhrada,“ řekl oštěpař Vítězslav Veselý.

Smutek z Olympiády si o rok později vylepšil titulem mistra světa z Moskvy. „Je málo takových atletů, kteří mají medaile z mistrovství Evropy, světa i z olympijských her. Myslím, že to i Víťa ocení až časem při pohledu zpátky. Jsem za něj rád a věřím, že ho to povzbudí a letos se ještě dokáže rozházet,“ řekl Veselého trenér Jan Železný na mediálním obědě v hotelu Clarion před startem 56. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

Medaile se Veselému líbí. „Byl jsem překvapený, když jsem ji viděl, jaká je těžká. Medaile má být velká a ne nějaký prcek,“ řekl Veselý, který si ji plánuje uložit k ostatním medailím k babičce.

Jak Víťa dostal olympijskou medaili?

- 9. srpna 2016 byl bronzový Oleksandr Pjatnycja diskvalifikován kvůli užití nedovolené látky. Testování odhalilo u Pjatnycji anabolický steroid turinabol.

- 24. února 2017 byla předána stříbrná olympijská medaile Finu Ruuskanenovi.

- 28. června bude v rámci 56. Zlaté tretry Ostrava předán olympijský bronz Vítězslavu Veselému.

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city