Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo Tom Walsh Tomáš Staněk Miguel Echevarría Barbora Špotáková Sam Kendricks Christian Coleman Ján Volko

Aktuality

Schippersová: Na slávu jsem si musela zvykat

12.6.2018 | 14:11

Foto: Luděk Šipla (sport-pics.cz)

Na mítinku Zlatá tretra Ostrava bude startovat poprvé. Jedna z nejrychlejších žen planety Dafne Schippersová, která si od fanoušků vysloužila přezdívku „Létající Holanďanka“, se na vítkovický stadion těší především kvůli proslulé divácké atmosféře. Na tiskové konferenci se rozpovídala o jejích očekáváních, ale také o své popularitě v Nizozemsku, na kterou si musela zvykat.

O účasti na Zlaté tretře Ostrava

O Zlaté tretře Ostrava už jsem hodně slyšela a těším se, že tu mohu závodit. Slyšela jsem, že tu jsou skvělí diváci a to rozhodně může pomoct. Budu dělat, co jen můžu, abych zaběhla rekord mítinku a pokořila svůj nejlepší čas sezóny. Vím, že sem Usain Bolt často jezdil a jsem ráda, že budu moci uzavírat mítink během na dvě stě metrů stejně jako dříve on.

O mostě, který po ní v Utrechtu pojmenovali

Je to velmi speciální, ale občas také zvláštní, když na kole přejíždím most se svým jménem a ještě v mém věku. Pro mě byla vzrůstající popularita v Holandsku něco nového a chvíli jsem si na to musela zvykat, ale teď už si to užívám.

O změně trenéra

Co se týče tréninku, jsem na dobré cestě. První rok je vždycky trošku o zvykání si na nové tréninkové podněty, ale věřím, že to bude dobré. Na mistrovství Evropy v Berlíně bych se ráda soustředila na oba sprinty. Potřebuji ještě zlepšit start na 100 metrů, a pak si myslím, že to bude dobré. Na trati dlouhé 200 m jsem si samozřejmě trochu více jistá.

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě