Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo Tom Walsh Tomáš Staněk Miguel Echevarría Barbora Špotáková Sam Kendricks Christian Coleman Ján Volko

Aktuality

Nabídne stovka mužů čas pod 10s?

12.6.2018 | 15:45

Foto: Luděk Šipla (sport-pics.cz)

Držitel letošního druhého nejlepšího výkonu sezóny v běhu na 100m Mike Rodgers se na Zlaté tretře v Ostravě utká se s větovým šampionem Justinem Gatlinem. Rodgers na Memoriálu Josefa Odložila v Praze zaběhl 9,92s a snad mu podmínky dalšího českého města budou vyhovovat.

O čase pod 10 vteřin

Gatlin: Myslím si, že je to reálné, protože stadion a jeho zázemí je tu nový a navíc já miluju místní trofej. Bude to každopádně silný závod.

Rodgers: Včera jsem si vyzkoušel dráhu a je rychlá. Oba můžeme 10 vteřin pokořit a Justin bude muset hodně bojovat, protože i já chci tu trofej.

O rozlučce Kima Collinse a závodění ve 42 letech

Gatlin: Některá rána si neumím představit ani běhání v 36 letech (současný věk). Kim je mým dlouholetým soupeřem. Pamatuju si, jak jsme proti sobě běželi v roce 2001 na univerzitním šampionátu USA. Je neuvěřitelné sledovat, kam až ve své kariéře došel. Bude ve světovém poli scházet. Usain odešel vloni, Kim letos a oba byli velké osobnosti sprintu, které si vybudovali své velké místo.

Rodgers: Ráno jsme spolu snídali, povídali jsme si o rodině, našich dětech a byl strašně fajn jako vždy. Vždycky s ním byla sranda, i dnes ráno mi řekl, že mi natrhne...

O zaplnění místa po Usainovi

Gatlin: To místo se zaplnit nedá, musíme být Usainovi hlavně všichni vděční za to co pro sport udělal. A teď sledovat nové mladé sprintery, kteří přichází a všichni mají za sebou a také před sebou své příběhy a cesty.

O cíli pro letošní sezónu

Gatlin: Před zraněním jsem byl ve formě na časy 9,8s a tak doufám, že na konci sezóny se dostanu na stejnou úroveň, protože příští rok chci obhájit titul světového šampiona. Je docela těžké si stanovit cíle pro sezónu, ve které vlastně žádný vrchol nenastane. Ale má to své výhody, protože se dostanu na místa a mítinky, na kterých jsem dosud nebyl a můžu tam potkat nové lidi.

Rodgers: Není pro mě nutné se soustředit na konkrétní čas, ale kdybych se pohyboval kolem 9,8 nebo dokonce 9,7, byl bych rád.

O trofeji Zlaté tretry

Gatlin: Pamatuji si, jak jsem si tady v roce 2004 prohlížel program mítinku a viděl tam trofej. Hned jsem si řekl, že jí chci vyhrát. V závodě jsem se pak vydal ze všeho a po doběhu dokonce zvracel. Tak moc jsem pro ni udělal. Doufám, že zítra si ji zase odvezu.  

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě