Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Ostrava uvidí i sprinterku Felixovou

28.4.2006 | 00:03
>26.04.2006 16:35 - O s t r a v a - Mistryně světa v běhu na 200 metrů Allyson Felixová a olympijská vítězka ve skoku do výšky Jelena Slesarenková jsou dalšími hvězdami atletického mítinku Zlatá tretra, který se bude konat v úterý 30. května na Městském stadionu v Ostravě.

Američanka Felixová změří síly se svou krajankou a halovou světovou šampionkou Melissou Barberovou na nejkratším stometrovém sprintu, který je letos Memoriálem Josefa Slaniny.

Největší soupeřkou Rusky Slesarenkové bude Chorvatka Blanka Vlašičová.

Dvacetiletá Felixová je svěřenkyní slavného kouče Boba Kerseeho a je největším sprinterským talentem poslední doby. Na olympiádě v Aténách skončila na dvoustovce v osmnácti letech druhá v juniorském světovém rekordu, loni na této trati vyhrála vše včetně MS v Helsinkách a finále Grand Prix v Monaku.

V letošním roce vede světové tabulky na stovce časem 11,04 sekundy. "Slyšela jsem, že dráha v Ostravě je rychlá, chtěla bych si tam osobní rekord posunout," uvedla Felixová v tiskové zprávě. Rekord Zlaté tretry 11,03 sekundy zaběhla loni Bulharka Ivet Lalovová.

Slesarenková má osobní rekord 206 cm venku a 204 cm v hale, dva metry překonala devětkrát v kariéře. Vlašičová skočila letos v únoru 205 cm. Ve startovní listině je také bronzová žena z MS v Helsinkách Švédka Emma Greenová a halová mistryně Evropy z loňska Ruska Anna Čičerovová (204).

Pořadatelé si slibují překonání rekordu Zlaté tretry 201 cm.

ČTK

Top Athletics
Český běh žen