Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Hoffa přijede v červnu na Zlatou tretru

8.2.2007 | 00:28

Ostrava - Vládce letošních koulařských tabulek Reese Hoffa se koncem června představí na 46. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Halový mistr světa z roku 2006 dostal od pořadatelů jasný úkol - vylepšit rekord mítinku, který už dvacet let drží výkonem 21,64 metru Remigius Machura.

"Nevím, jestli by si na to organizátoři neměli pozvat ještě nějaké jiné koulaře," vtipkoval devětadvacetiletý americký vrhač před novináři na tiskové konferenci.

Hoffa se v Ostravě zastavil cestou na víkendový mítink ve Valencii a očividně byl dobře naložený, i když do české zimy a sněhových přeháněk přiletěl jen v kraťasech a mikině. "Mám trochu silnější lýtka, v kraťasech se cítím pohodlněji. Zrovna teplo tu není, ale po venku se moc nepohybuju, a tak se to dá vydržet," řekl Hoffa.

Před objektivy fotoreportérů na antuce v ČEZ Aréně si dokonce ochotně zahrál krátkou výměnu s českým tenistou Tomášem Berdychem. Ukončil ji však úderem do autu. "K tenisu mám blízko. Do školy v Georgii jsem chodil s bratrem Andyho Roddicka, takže v Davis Cupu budu fandit Američanům," usmál se Hoffa.

Do Ostravy se koulař z New Yorku podíval už podruhé. Na Zlaté tretře startoval v roce 2005, ale v deštivém počasí tehdy na nejlepší neměl. "Byla to ale báječná akce, proto se sem rád vracím. Vzpomínám si, že se tady výborně vařilo. Jezdím po celém světě, ale ne všude je strava na takové dobré úrovni. A že o tom něco vím, jsem velký jedlík," tvrdil Hoffa.

Hoffa má být hlavní hvězdou soutěže koulařů. Pořadatelé ho však ke splnění svých cílů hodlají povzbudit i kvalitní konkurencí. "Jednáme také s dalšími špičkovými koulaři," upozornil manažer mítinku Alfonz Juck. "Je zajímavé, že v historii tretry ještě ani jeden z třiadvaceti ročníků, kdy se mužská koule konala, nevyhrál Američan. To se letos může změnit. Reese má venku osobní rekord 21,96, což by stačilo i na překonání rekordu," dodal Juck.

Top Athletics
Český běh žen