Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Ostrava je hlavním městem atletiky v České republice

7.3.2007 | 10:18

Ostrava - Zástupci ostravské atletiky v souboji o uspořádání mistrovství Evropy atletů do 22 let v roce 2009 neuspěli. Členové rady Evropské atletické asociace (EAA) šampionát přidělili litevskému Kaunasu.

„Rozhodl ale los,“ upozornil ředitel SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. „Hlasování šestnácti členů rady totiž skončilo nerozhodně, protože chyběl německý zástupce. Radní se nás tak zeptali, zda souhlasíme s losem.“ A šťastnější byl Kaunas. „Přestože to tentokrát nevyšlo, je Ostrava hlavním městem atletiky v České republice,“ upozornil manažer mítinku Zlatá tretra Alfonz Juck. „Kromě tradiční Zlaté tretry, která je součástí IAAF Grand Prix, bude Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích letos hostit mistrovství světa atletů do 17 let, a to bude v Česku vůbec poprvé.“

Oldřich Zvolánek upozornil, že o přidělení šampionátu do 22 let budou žádat i v dalších letech. A získat ho se jim podařilo rychleji, než předpokládali. Jak informoval server atletika.cz, členové rady EAA pověřili ostravské atlety uspořádáním mistrovství Evropy do 22 let pro rok 2011.

Top Athletics
Český běh žen