Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Lysenková: Světový rekord v Ostravě není nereálný

25.6.2007 | 16:24

Největší hvězdy kladivářské soutěže mítinku Zlatá tretra 2007 – Bělorus Ivan Tichon a ruská držitelka světového rekordu Taťjana Lysenková – působí v Ostravě skromným dojmem. Na tiskovou konferenci na stadion SSK Vítkovice dorazili dokonce z hotelu Atom pěšky. „Stadion i sektor se mi moc líbí. Snad na něm uvidíme i světový rekord,“ řekla třiadvacetiletá kladivářka. O čem dál rozmlouvali s novináři?

O ambicích v Ostravě a možnosti překonat zde světový rekord

Ivan Tichon: „V úterý asi světový rekord neuvidíme, ale mohli bychom se dočkat kvalitního výkonu. Uvidíme podle počasí, konkurence se sešla mimořádně kvalitní. Letos jsem nevyhrál pouze jeden závod, v němž jsem startoval a byl bych moc rád, kdyby se po Ostravě tato moje bilance nezměnila. Sil mám po Evropském poháru v Miláně dost a konkurence mě určitě vyburcuje ke kvalitnímu výkonu.

Taťjana Lysenková: Pro mě je nejdůležitější vyhrát, protože konkurence se v Ostravě sešla opravdu skvělá. Možná rekord uvidíme, nereálné to opravdu není. Soupeřky tady budu mít kvalitní, očekávám napínavou soutěž.

O bonusu za světový rekord, který je v Ostravě stejný pro všechny disciplíny – 25 000 USD

Ivan Tichon: „To rád slyším. Víte, peněz není nikdy dost.“

O tom, jak často může Taťjana Lysenková zlepšovat světový rekord

„Není to lehké jako třeba ve skoku o tyči, že bych přidávala centimetr po centimetru. Ale kdyby to šlo, klidně bych si to tak naplánovala.“

O hranicích pro kladivářky. Je v silách žen pokořit 80 metrů?

„Nebude to lehké, ale když bude člověk tvrdě pracovat, může se to povést. Já sama jsem však tuto hranici ještě nikdy nepřehodila ani v tréninku.

O diskriminaci, když na většině mítinků absolvují své závody mimo hlavní plochy

Ivan Tichon: „Neberu to jako diskriminaci, chápu to. Navíc v posledních letech muži nepředvádějí žádné extra dlouhé hody. Možná až se zlepšíme, vrátíme se i na hlavní stadiony. Byť nám vedlejší plochy nepřekážejí.“

Top Athletics
Český běh žen