Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Tom Walsh

Aktuality

Další hvězdy v Ostravě - padne světový rekord na 2000 m?

30.5.2003 | 11:00

POKUS O SVETOVÝ REKORD V BEHU NA 2000 M – NAJVAČŠIA HVIEZDA ŽENSKÝCH DISCIPLÍN

Berhane Adereová, Etiópia (29 rokov), majsterka sveta v polmaratóne, halová majsterka sveta 2003, strieborná z MS 2001 na 10 000 m, víťazka Svetového pohára 2002, Halová svetová rekordérka na 3000 m, syn Aleme – 9 rokov, vo svetovom rebríčku 5000/10 000 m je na prvom mieste, celkove vo svetovom rebríčku štvrtá (pred ňou len Deversová, Jonesová a Guevarová)

V tomto roku nezdolaná v hale a na ceste.

Svetový rekord: 5:25.36 Sonia O´Sullivanová, Írsko, 8.7. 1994, Edinburgh

Vodičky z Kene

STOVKA MUŽOV SO SNAHOU O POKORENIE 10 SEKÚND

Dwain Chambers, V. Británia (25 rokov), juniorský svetový rekordér z roku 1997, majster Európy 2002, vyrovnaný európsky rekord 2002 (9,87), bronz na MS 1999, piaty na MS 2001, juniorský majster Európy 1995 a 1997, v rebríčku IAAF je na druhom mieste za Montgomerym, ale pred Greeneom

Mark Lewis-Francis,. V. Británia (20 rokov), juniorský majster sveta 2000, juniorský majster Európy 2001, ako junior bronzový na halových MS 2001 na 60 m, v roku 2003 štvrtý, štvrtý na halových ME 2002, osobný rekord 10,04, muž budúcnosti, deviaty vo svetovom rebríčku

Nicolas Macrozonaris, Kanada (22 rokov), prekvapenie roka, na mítingu v Mexiku sa v máji zlepšil na 10,03 a zdolal svetového rekordéra Tima Montgomeryho (USA)

ZLATÁ TYČKA

Derek Miles (USA, 30 rokov), vyštudoval históriu na Univerzite Južná Dakota, halový majster USA 2003, piaty na halových MS 2003, líder tohtoročných svetových tabuliek, v tomto týždni 581 cm

SKOK DO DIAĽKY – ĎALŠIE OSEMMETROVÉ ESO

Savanthe Stringfellow z USA ( 24rokov), študent sociológie, osobný rekord 852 cm, strieborný z MS 2001, víťaz Svetového pohára 2002, majster USA, skáče s tetovaním Superman, podľa odborníkov nástupca slávneho Carla Lewis, v aktuálnom svetovom rebríčku č. 3.

Dosiaľ ohlásené hviezdy:

Hicham El Guerrouj, MAR (5000 m)
Jolanda Ceplaková, SLO (800 m)
Brigitte Fosterová, JAM (100m prek.)
Jan Železný, CZE (oštep)
Roman Šebrle, CZE (diaľka)
Dwight Phillips, USA (diaľka)
Kajsa Bergqvistová, SWE (výška)
Wilson Boit Kipketer, KEN (3000 m prek.)
Felix Sánchez, DOM (400 m prek.)
Debbie Fergusonová, BAH (100 m)
Tayna Lawrenceová, JAM (100 m)
Kim Collins, STK (100 m)
Coby Miller, USA (100 m)
Bernard Lagat, KEN (1500 m)
Cornelius Chirchir, KEN (1500 m)
William Chirchir, KEN (1500 m)
Yuriy Borzakovskiy, RUS (800 m)
Wilfred Bungei, KEN (800 m)
Alesya Turovova, BLR (3000m prek.)
Merlene Otteyová, SLO (100 m)
Fernanda Ribeirová, POR (2000 m)
Benjamin Limo, KEN (5000 m)
Million Wolde, ETH (5000 m)
Paul Bitok, KEN (5000 m)
Charles Kamathi, KEN (5000 m)

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city