Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt David Rudisha Wayde Van Niekerk Mo Farah Thomas Röhler Pavel Maslák Jakub Holuša Jakub Vadlejch

Aktuality

Mítink světových rekordmanů bude 26. února 2009

22.9.2008 | 16:03

V pondělí 15. září představili organizátoři z TK Plus Prostějov a akciové společnosti Česká sportovní podobu velkého atletického mítinku. Uskuteční se 26. února 2009 v pražské O2 Areně.

„Pracovní název je Mítink světových rekordmanů. I proto jsem rád, že na mou nabídku spolupracovat kývli mí přátelé – atletičtí světoví rekordmani. Ředitelem podniku bude Jan Železný a ambasadorem Sergej Bubka,“ napovídá dramaturgii velké atletické podívané majitel pořádajících agentur Miroslav Černošek.

Svoji premiéru v roli ředitele mítinku si v Praze odbude Jan Železný, který tvrdí: „Velká atletika v Praze chyběla. Jsem rád, že mohu pomoci k tomu, aby se tu objevila.“

Rozpočet mítinku by se měl pohybovat kolem miliónu dolarů. Sportovní manažerem mítinku bude stejně jako u Zlaté tretry Alfonz Juck. Ten při prezentaci akce představil první dvě jména. Olympijské vítěze ned krátkými překážkami – Kubánec Robles a Američanka Harperová, která osobně přicestovala do Prahy na setkání s novináři. Juck dále napověděl: „Jednáme rovněž s Bekelem, Jelimovou, Dibabaovou, Defarovou, Isinbajevovou a Vlašičovou. Jejich start potvrdíme později.“ Ničím nepodložené spekulace o startu Usaina Bolta definitivně padly. Jamajčan halovou sezonu vždy vynechával a na tom nic nehodlá měnit. „Potvrdil mi to nyní ve Stuttgartu i jeho manažer. Ale pokoušíme se ho dostat na Zlatou tretru, stejně tak Asafu Powella,“ slíbil Juck.

Oznámení velké atletické halové premiéry v Česku se vedle Jana Železného a Sergeje Bubky účastnili i desetibojaři Roman Šebrle a Robert Změlík.

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city