Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Tom Walsh

Aktuality

Hodnocení 48. Zlaté tretry Ostrava

22.7.2009 | 13:06

Přinášíme vám hodnocení 48. ročníku Zlaté tretry Ostrava (16.-17.6. 2009)

Diváci: 22 000 rekord (a další chodili v areali stadiona, vlani 18000)
Média: 160 rekord (vlani 108)
TV: 150 (vlani 130 krajín, na ČT2 tretí najsledovanejší program v danom týždni s perc. podielom takmer 3 %) – priame prenosy: ČT2, STV3, TV4 (Švédsko), Afrika Supersport, Al Jazeera, Argentína, Rumunsko, Ukrajina, Portugalsko, Eurosport
Internet: Narast na 22710 originalnych navstevnikov v den mitingu (2007: 8210, 2008: 15013)
Body: 84 222 (tretí najlepší zisk po rokoch 2003 a 2004, vlani 83 834)

VÝKONY PODROBNE

MR 5 (rekordy mítingu)
WL 4 (svetové výkony roka)
EL 1 (európske výkony roka)
AC 2 (najlepšie výkony na území ČR)
NR 3 (národné rekordy)
PB 44 (osobné rekordy)
SB 54 (osobné výkony roka, včetně české štafety 4×100 m)

100 m muži

MR, AC Bolt (je bežne zaužívanou praxou, že ako rekordy mítingu sa evidujú aj výkony s nedovolenou podporou vetre)
PB Forsythe
SB Dzingai, Hession, Lewis-Francis, Osovnikar

800 m muži

PB Ismail, Choge, Kszczot; Ngoepe, Kivuna, Riseley, Kazi, Pelikán, Čapek, Hošek
SB Lalang, Yego, Kiplagat, Holuša, Repčík; Kipchoge, Papadopolous, Svoboda

Míle muži

MR, AC 3:49.57 Haron Keitany
EL 3:51.83 Andrew Baddeley
PB Gathimba, Polonet, Salel, Deriba, Cherop, Biwott, Gregson, Belada, Parszczynski, Kocourek, Bendář
SB Simotwo

Steeple muži

NR 8:12.98 Benjamin Kiplagat UGA
PB Kiplagat, Mbugua, Szymkowiak
SB Roba, Kosgei, Mohamed, Chumba

110 m přek. muži

WL 13.04 Dayron Robles
NR 13.38 Shamar Sands BAH
PB Faulk, Sands
SB Olijar, Kiss; Baji, Kavka

400 m přek. muži

WL 48.32 Bershawn Jackson
SB Jackson, Sanchez, Plawgo, Goller, Little

Dálka muži

SB Mokoena

Kladivo muži

MR 80.71 Krisztián Pars

Oštěp muži

PB Goyvaerts, Frydrych, Szpak
SB Oosthuizen

800 m ženy

PB Krakoviak, Mráčková
SB Okoro, Guégan, Klocová, Simpson, Rostkowska, Ejdys

5000 m ženy

WL 14:34.17 Meselech Melkamu
PB Masai, Yimer, Utura, Wacera, Všetečková
SB Melkamu, Cheruiyot, Korikwiang, Chenonge, Fekadu, Ejigu, Momanyi, Chepchumba, Papp

20 000 m ženy

MR 1:05:35.3 Dire Tune
WL 1:05:35.3 Tune
NR 1:05:35.3 Tune
PB Tune, Malot, Jebet

Hodinovka ženy

WL 18 302 Dire Tune
PB Malot, Jebet

100 m přek. ženy

PB Ogrodníková
SB Ennis-London, O’Rourke, Škrobáková, Tejeda

Výška ženy

PB Gordeyeva
SB Shkolina, Klyugina

Dálka ženy

SB Trybanska

Kladivo ženy

MR 76.59 Anita Wlodarczyk
PB Wlodarczyk, Gromanová
SB Falzon

Oštěp ženy

SB Abakumova, Ogrodníková

4 × 100 m ženy

SB Czech Republic
top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city