Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Vlašičová: Jsem připravena na kvalitní výkon

26.5.2010 | 22:56

Mistryně světa Blanka Vlašičová přijíždí již po šesté do Vítkovic s nadějí, že odpočinek před mítinkem ji přenese přes dvoumetrovou hranici poprvé během této sezony.

Po vítězství na závodě Diamantové ligy v Doha výkonem 198 cm se po tvrdém tréninku cítí vysoká Chorvatka sebevědomě. Ráda by se v Ostravě dostala do role favoritky na kvalitní výkon. "Já považuji tento závod za můj první mítink tohoto roku," podotkla, že kvůli přípravě na ostravský mítink v posledních dnech zvolnila intenzitu tréninku.

"Pokaždé chci tady v Ostravě skočit dobře. Cítím se tady jako doma, jelikož naše jazyky i kultura jsou si velice podobné. A právě tento pocit mě motivuje k tomu, abych předvedla co nejlepší výkon,” přiznává již čtyřnásobná vítězka Zlaté tretry.

Jak se nejlépe připravíte na závod?
"Jednoduše, pro mě je nejdůležitější spánek. Během sezóny trénuji dvakrát denně v 8 a 17h, a tak musím odpoledne spát alespoň dvě hodiny a to mezi 13 a 16h, je to součást každodenní rutiny. Během těchto hodin, se mi nedovoláte."

Do jaké míry ovlivňuje váš výkon deštivé počasí?
"Největší rozdíl je v tom, že se se mezi skoky musím udržovat v suchu a teple. Nepříjemný bývá dopad do mokrého doskočiště. A tak i na špatné počasí pamatujeme v tréninku a to tím , že na duchnu vylijeme menší množství vody abychom simulovaly i tento případ. Ale samozřejmě vždy doufáme v dobré počasí.”

Top Athletics
Český běh žen