Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Campbellová-Brownová slibuje v Ostravě stovku pod jedenáct

27.5.2011 | 23:18

Foto: graf.cz

Na úterní mítink Zlatá tretra do Ostravy se slétají první atleti. Mezi prvními účastníky dorazila jamajská sprinterka a trojnásobná olympijská vítězka Veronica Campbellová-Brownová, která má na ostravském závodu poprvé v historii srazit čas na stovce pod jedenáct sekund.

Jeden takový běh už Zlatá tretra pamatuje. Rekordní zápis 10,9 se v roce 1973 ale měřil ještě ručně. Devětadvacetiletá loňská halová mistryně světa by nyní měla rozptýlit všechny spekulace a dát rekordu Zlaté tretry digitální pečeť.

"Ráda bych vám ten čas darovala," usmála se Campbellová-Brownová, která má ve sbírce z olympiád a světových šampionátů dohromady jedenáct medailí.

Studentka univerzity z Arkansasu na to každopádně má potenciál. Její osobní rekord má hodnotu 10,78 a na svém posledním mítinku Diamantové ligy v Šanghaji zaběhla stovku za 10,92. "Věřím, že tady to může být i rychlejší," navnadila pořadatele.

Campbellová-Brownová se v Ostravě představí poprvé, přestože už v minulosti měla nabídky. "Letos mi to konečně skvěle zapadá do programu před jamajskou kvalifikací na mistrovství světa, která je koncem června. Před ní už poběžím jenom Ostravu, z toho pohledu je to pro mě důležitý test a jsem ráda, že tady můžu i s rozběhem absolvovat dva běhy," řekla Campbellová-Brownová.

Jamajská atletka je pravým opakem svého krajana Usaina Bolta. Nad tím, že fenomenální sprinter v Ostravě před dvěma lety vyplavoval adrenalin za volantem silného vozu, se jen hlasitě zasmála. "On je úplně jiná osobnost. Já si radši na pokoji přečtu bibli nebo poslechnu muziku. Na tyhle adrenalinové věci nejsem," řekla Campbellová-Brownová.

Bolt se v dějišti Zlaté tretry bude hlásit až v neděli. Po čtvrtečním závodě Diamantové ligy v Římě míří na finále fotbalové Ligy mistrů do Londýna a cestou do Ostravy to v neděli vezme ještě oklikou přes Slavkov u Brna, kde s Ivanem Lendlem slavnostně otevře golfový turnaj osobností.

"Na hotel v Ostravě si mezitím vyžádal Playstation III, aby si mohl před závodem zkrátit čekání. Zajímavé je, že k tomu chtěl i dva ovladače, takže si chce zahrát asi proti někomu ze svého doprovodu," uvedl manažer mítinku Alfons Juck. Bolt na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Římě vyhrál stovku za 9,91. Podle Jucka má Ostrava reálnou naději, že uvidí rychlejší čas. "On (Bolt) o tom hned mluvil, že má strašnou motivaci dokázat, že ty jeho časy jsou někde jinde. Komunikoval jsme i s jeho manažerem a ten mi říkal, že tady může běžet pod 9,8," dodal Juck.

ČTK

Top Athletics
Český běh žen