Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt David Rudisha Wayde Van Niekerk Mo Farah Thomas Röhler Pavel Maslák Jakub Holuša Jakub Vadlejch

Aktuality

Ostrava zahájila přestavbu atletického stadionu za 18 milionů EUR

21.12.2011 | 16:00

Ostrava bere atletiku vážně. Do roku 2013 investuje do nového atletického stadionu přes 10 milionů EUR a dalších 8 milionů EUR pak bude stát dokončení modernizace atletického stánku, které proběhne do dubna 2014. Do přestavby se promítají dlouholeté zkušenosti ostravských s každodeními potřebami atletů, stejně jako s pořádáním velkých mezinárodních akcí. Nezapomíná se však ani na špičkový fotbal, který je v Ostravě také doma.

"Renovace Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích začne hned po skončení 51. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra v květnu 2012. V první etapě by měl být rekonstruován celý areál a postavena nová východní tribuna. V této etapě renovace se práce dotknou také všech sportovních ploch. Ty dostanou nové moderní povrchy. Opraveno bude i veškeré zázemí. a například i elektrické rozvody. Po kompletní opravě, jež bude dokončena v dubnu 2014, dostane zcela nový háv i okolní prostranství, administrativní budovy a vstupní prostory”, řekl náměstek primátora Ostravy Martin Štěpánek, člen přípravného výboru kandidatury Ostravy na pořádání Mistrovství Evropy v atleticemužů a žen pro rok 2014. "V tomto období budou nahrazeny i tribuny na krátkých strnách. Kapacita stadionu pak bude 15.000 diváků”, dodal.

Symbolem návaznosti na dlouhou tradici atetiky v Ostravě zůstane původní hlavní tribuna z roku 1938, na níž veškerá nova výstavba citlivě navazuje.

Na financování se bude podílet rovněž Evropská investiční banka a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Některé práce už se na stadionu provádějí, hlavní část renovace začne v příštím roce. V průběhu rekonstrukce bude vítkovický stadion v provozu, včetně konání atletických soutěží, mítinku Zlatá tretra Ostrava a fotbalových zápasů. "Vedení města pevně věří, že velká a úspěšná investice do atletické budoucnosti Ostravy, bude korunována slavnostím otevřením/zahájením provozu "nového” stadionu u příležitosti velké evropské atletické akce/slavnosti. O naše skvělé město se chceme podělit s celou Evropou”, dodal Martin Štěpánek, náměstek primátora a člen přípravného výboru kandidatury Ostravy na pořádání Mistrovství Evropy v atleticemužů a žen pro rok 2014.

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city