Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo Tom Walsh Tomáš Staněk

Aktuality

Rekonstrukce stadionu v plném proudu

12.9.2012 | 13:06

Východní tribuny městského stadionu, které přivítaly svého prvního diváka před téměř devadesáti lety byly v pondělí 16. července 2012 srovnány se zemí. Dlouho očekávaná rekonstrukce stadionu tak začala naplno. Výstavba nové tribuny s krytými sedadly začala v srpnu letošního roku. V červnu 2013 se tak už diváci 52. Zlaté tretry dočkají nového zázemí v této části stadionu. Náklady na celkovou rekonstrukci by měly dosáhnout půl miliardy korun.

"Hlavním cílem města Ostravy je podporovat tradici vrcholné atletiky. Rekonstrukce stadionu je klíčovým předpokladem pro pořádání špičkových mezinárodních atletických akcí v blízké budoucnosti”, zdůraznil náměstek primátora Martin Štěpánek, který je zároveň členem kandidátského týmu Ostravy na pořádání Mistrovství Evropy družstev mužů a žen v roce 2014. "Potřebujeme špičkové sportovní zázemí, abychom uspěli v kandidatuře na pořádání evropského šampionátu družstev v roce 2014 a podpořili ambici Zlaté tretry dostat se do prestižní Diamantové ligy,” dodal Štěpánek.

Celková kapacita stadionu bude po rekonstrukci činit 15 tisíc sedících diváků na krytých tribunách. Nejen sportovní fanoušci se mohou těšit na novou atletickou dráhu, výkonný osvětlovací systém, vnitřní i vnější monitorovací systém, nové pokladny, turnikety, či tribuny pro rodiny s dětmi i diváky se zhoršenou pohyblivostí.

Atleti, činovníci i organizační výbor už mají nové zázemí

Zatímco po tribuně protilehlé k cílové rovince Městského stadionu ve Vítkovicích už zbyly jen plochy připomínající spíš pláž, na opačném konci areálu vzniklo komfortní zázemí pro administrativu klubu, organizační výbor Zlaté tretry i dalších akcí pořádaných na atletickém stadionu v Ostravě.

Atleti se zde dočkali i zázemí v podobě nových šaten, koupelen, sprch, WC. Komfortní zázemí naleznou i zástupci mezinárodních organizací a rozhodčí, kteří jsou nedílnou součástí každého mezinárodního podniku, jak už v Ostravě dobře vědí. Náročnost jejich práce znají a věří, že kvalitní, příjemné a dostatečně prostorné zázemí dokáží všichni ocenit už při Mistrovství Evropy družstev mužů a žen v roce 2014, které je hlavním tématem našich stránek. Níže několik fotografií z nových prostor.

Top Athletics
Český běh žen