Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Adamsová: Udržet si neporazitelnost? To je pro mě výzva

26.6.2013 | 15:23

Foto: graf.cz

Dvojnásobná olympijská vítězka v kouli Valerie Adamsová poprvé přiletěla do Ostravy a na tiskové konferenci se rozpovídala o své neporazitelnosti i Heleně Fibingerové. Co ještě pověděla novinářům?

O třech olympijských zlatech?
Pořád jsem trochu vzdálená titulům, které během své kariéry předvedl Jan Železný. Snažím se však být neporazitelná.

... Zlaté tretře Ostrava?
Jsem velmi ráda, že můžu být poprvé na Zlaté tretře v Ostravě. Moc se těším na závod. Je to unikátní a velká soutěž s krásnou trofejí, kterou si velmi ráda odvezu, i přestože je ve tvaru tretry a já nejsem běžkyně.

... své neporazitelnosti?
Snažím se být neporazitelná, je to určitý tlak, ale akceptuji ho a příjímám takovou výzvu. Jsem ráda, že se mi to podařilo i v Eugene, kde jsem během závodu nebyla tak suverénní. A jsem ráda, že je zde i novozélandský oštěpař, takže naše malá krajinka svítí i zde, to mě vždy namotivuje.

... zlaté olympijské medaili z Londýna, kterou získala až po dopingovém prohřešku Naděždy Ostapčukové?
Moje situace byla velmi unikátní, kvůli dopingovému prohřešku Ostapčukové jsem se o zlatu dozvěděla až později. Takže ani oslavy nebyly takové, jako kdybych získala titul už v Londýně. I přesto stál celý Nový Zélend za mnou a bylo to velké.

... Heleně Fibingerové?
Setkaly jsme se v roce 2005, když mi na světovém šampionátu v Helsinkách odevzdávala medaili. Byla to pro mě pocta, věřím, že se tady zase potkáme.

... popularitě atletiky na Novém Zélandu?
Moje úspěchy učinily atletiku na Novém Zélandu populárnější, jsem velmi ráda, že jsem k tomu přispěla. Pokud by se jediný vrhač ze všech mých příznivců, stal úspěšným, bylo by to skvělé. Ale samozřejmě jiné sporty jako rugby či fotbal mají větší pozornost.

... vyrovnané ženské kouli v letošní sezoně?
Jsem připravená být neustále favoritkou, kterou budou ostatní nahánět. Letos jsme čtyři koulařky, které jsou na to výkonostně podobně a tlačí se k lepším výsledkům. Bude zajímavé, až se všechny potkáme v jednom závodě.

Top Athletics
Český běh žen