Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Justin Gatlin Dafne Schippers Pavel Maslák Anita Włodarczyk Andrius Gudžius Tom Walsh Tomáš Staněk

Aktuality

Lavillenie skáče na zahradě a sedá na motorky

30.6.2013 | 22:47

Foto: graf.cz

Hostem tradiční mediální snídaně byl tyčkař Renaud Lavillenie. Rozpovídal se o tyčkařském doskočišti, které má na své zahradě i světovém rekordu. Co ještě řekl olympijský vítěz z Londýna?

O průběhu sezony?
Sezona je velmi dobře rozběhnutá. Příští týden budu mít nabitý program, jelikož mě čeká start na Diamantové lize v Lausanne i Paříži. Do světového šampionátu v Moskvě mě čeká ještě pět startů.

... šestimetrové hranici, kterou se pokoušel zdolat na mítinku Zlaté tretry Ostrava 2013?
Cítil jsem se lépe než vloni, tehdy jsem se o šest metrů také pokoušel. Tentokrát mi chybělo jen trochu energie. Bylo zajímavé sledovat i ženskou tyčku, která probíhala současně s naší soutěží, bral jsem to jako takové dobré rozptýlení. Byl jsem zvědavý především na Jelenu, zajímalo mě, jak bude při svém prvním závodě skákat a jak bude vypadat její souboj s Kubánkou Silvaovou.

... Bubkových šestimetrových skocích a současné tyččce?
V soutěžích, ani v technologii žádně změny nejsou, pouze se zpřísnila pravidla. Máme méně času na pokusy a držák latě na stojanech je o dva centimetry užší. V tom je to jiné.

... svých začátcích?
Už od mala jsem skákal o tyči, tatínek byl totiž tyčkař. Vyzkoušel jsem si však i jiné disciplíny. Do budoucna bych si chtěl na konci sezony zkusit i desetiboj, jestli to bude už tento rok ale ještě nevím. Věřil bych si na výsledek okolo 7 tisíc bodů. A nejvíc bych se těšil na překážky, naopak bych měl nejspíš problémy s diskem a koulí.

... tyčkařském rozběhu, který má na své zahradě?
Zaujala mě ta myšlenka, a tak jsem minulý rok oslovil výrobce a nechal si ho postavit na zahradě. Teď tam s bratrem a kamarády skáčeme.

... světovém rekordu?
Potřebuji na něj ještě trochu zesílit a také chytit skvělé podmínky, musí být teplo a foukat správný vítr. A taky na něj budu potřebovat tvrdší tyč.

... svých koníčcích?
Mám rád adrenalin. Takže když si chci odpočinout od atletiky, sednu si na motorku.

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 continental cup