Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Ve Vítkovicích začala druhá fáze přestavby

4.5.2014 | 21:53

Foto: graf.cz

Severní a jižní oblouk tribun, sociální zařízení, bufety i zázemí pro tiskové centrum. To jsou součásti druhé etapy oprav vítkovického stadionu, které začaly koncem dubna. Kapacita zdejší arény se díky tomu zvýší na patnáct plně zastřešených tisíc míst. "Stadion bude splňovat veškeré požadavky, které jsou v dnešní době kladeny na moderní fotbalové a atletické stadiony. To znamená kamerový systém, turnikety a podobně," uvedl ředitel společnosti Vítkovice Aréna Kamil Vrubl.

S dokončením oblouku tribun pro "předběžné užívání", se počítá v dubnu příštího roku, když původně už mělo být hotovo letos v červnu, ale zpozdilo se právě zahájení druhé fáze rekonstrukce. "Všechny stavební práce na městském stadionu v rámci této etapy mají být hotovy v září 2015," potvrdil nový termín náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek. "Vysoutěžená cena pro druhou etapu výstavby představuje 417,2 milionu korun. V jednání je dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 50 milionů korun," doplnil Štěpánek.

Rekonstrukce nenaruší průběh atletických akcí v letošním roce – červnovou Zlatou tretru Ostrava ani mistrovství České republiky dospělých v srpnu. "Stavební práce neovlivní ani pořádání příští Zlaté tretry, jejíž termín v roce 2015 byl již určen na 26. květen. Dokončený městský stadion je s dalšími sportovišti ve Vítkovicích zahrnut do projektu Národního olympijského centra Ostrava," popsal náměstek primátora s tím, že od sezony 2015/2016 bude stadion rovněž domácím pro fotbalový Baník.

První etapa dostavby a rekonstrukce Městského stadionu ve ­Vítkovicích probíhala od září 2012 do června 2013. Jejím výsledkem byla zbrusu nová krytá tribuna pro více než pět tisíc sedících diváků, inovovaný tartanový povrch, vstup na stadion, energocentrum za 465,4 milionu korun včetně dotace z MŠMT ve výši 50 milionů korun.

Michal Procházka, atletika.cz

Top Athletics
Český běh žen