Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt David Rudisha Wayde Van Niekerk Mo Farah Thomas Röhler Pavel Maslák Jakub Holuša Jakub Vadlejch

Aktuality

Zlatá tretra Ostrava má pro rok 2016 termín i předběžný příslib Bolta

24.8.2015 | 10:49

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Na světovém atletickém šampionátu v Pekingu bylo definitivně potvrzeno, že 55. ročník mítinku Zlatá tretra Ostrava se na zcela dostavěném Městském stadionu ve Vítkovicích (tzn. s dokončenou televizní věží, zázemím pro diváky a tiskovým střediskem) uskuteční v pátek 20. května 2016.

"S potvrzením termínu jsme čekali na finální jednání na mistrovství světa, kdy rozhodujícím milníkem bylo potvrzení Usaina Bolta, že mu termín vyhovuje a svůj start předběžně slíbil. Stalo se tak po jeho strhujícím vítězství v běhu na 100 metrů, kdy mu již manažer našeho mítinku Alfons Juck pogratuloval jménem Zlaté tretry i města Ostrava a získal tento cenný příslib," uvedl Miroslav Černošek, majitel agentury TK Plus Prostějov, která Zlatou Tretru Ostrava pořádá.

"V Pekingu jsem kromě Bolta a jeho managementu měl možnost mluvit i s rodiči Usaina. Oba projevili zájem navštívit Ostravu, o které toho od syna tolik slyšeli. Vedle jednání s Boltem probíhá řada předběžných jednání, na jejichž základě se rýsuje skladba disciplín a základy startovních listin pro 55. ročník Zlaté tretry Ostrava. Vedle toho počítáme medailisty ze světového šampionátu, kteří se letos v Ostrave představili. Třeba v soutěži kladivářů to byli všichni tři," vzkázal z Pekingu Alfons Juck.

"Účast rodičů Usaina Bolta v Ostravě by pro nás byla velkou ctí. Kromě mítinku jim rádi ukážeme všechno zajímavé, o čem jim jistě Usain vyprávěl, včetně věže Bolt tower v Dolní oblasti Vítkovic, kterou letos Usain osobně křtil," doplnil Miroslav Černošek.

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city