Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo

Aktuality

Zlatá tretra Ostrava má pro rok 2016 termín i předběžný příslib Bolta

24.8.2015 | 10:49

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Na světovém atletickém šampionátu v Pekingu bylo definitivně potvrzeno, že 55. ročník mítinku Zlatá tretra Ostrava se na zcela dostavěném Městském stadionu ve Vítkovicích (tzn. s dokončenou televizní věží, zázemím pro diváky a tiskovým střediskem) uskuteční v pátek 20. května 2016.

"S potvrzením termínu jsme čekali na finální jednání na mistrovství světa, kdy rozhodujícím milníkem bylo potvrzení Usaina Bolta, že mu termín vyhovuje a svůj start předběžně slíbil. Stalo se tak po jeho strhujícím vítězství v běhu na 100 metrů, kdy mu již manažer našeho mítinku Alfons Juck pogratuloval jménem Zlaté tretry i města Ostrava a získal tento cenný příslib," uvedl Miroslav Černošek, majitel agentury TK Plus Prostějov, která Zlatou Tretru Ostrava pořádá.

"V Pekingu jsem kromě Bolta a jeho managementu měl možnost mluvit i s rodiči Usaina. Oba projevili zájem navštívit Ostravu, o které toho od syna tolik slyšeli. Vedle jednání s Boltem probíhá řada předběžných jednání, na jejichž základě se rýsuje skladba disciplín a základy startovních listin pro 55. ročník Zlaté tretry Ostrava. Vedle toho počítáme medailisty ze světového šampionátu, kteří se letos v Ostrave představili. Třeba v soutěži kladivářů to byli všichni tři," vzkázal z Pekingu Alfons Juck.

"Účast rodičů Usaina Bolta v Ostravě by pro nás byla velkou ctí. Kromě mítinku jim rádi ukážeme všechno zajímavé, o čem jim jistě Usain vyprávěl, včetně věže Bolt tower v Dolní oblasti Vítkovic, kterou letos Usain osobně křtil," doplnil Miroslav Černošek.

Top Athletics
Český běh žen