Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt David Rudisha Wayde Van Niekerk Mo Farah Thomas Röhler Pavel Maslák Jakub Holuša Jakub Vadlejch

Aktuality

Usaina Bolta letos poprvé do Ostravy doprovázejí rodiče

20.5.2016 | 16:24

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Šestinásobný olympijský šampion Usain Bolt tentokrát do Ostravy nepřicestoval sám. Poprvé jej na Zlatou tretru, jeden z jeho nejoblíbenějších mítinků, doprovodili rodiče, Wellesley a Jennifer Boltovi.

O včerejším výletu po Ostravě

Wellesley: Byli jsme se podívat na Bolt Tower, je to opravdu úžasné a jedinečné místo. Vylezl jsem až nahoru, ale bylo to trochu děsivé, nemám rád výšky. Vždycky cestujeme s Usainem na mistrovství, toto je ale náš první mítink.

O Usainovu vztahu ke Zlaté tretře 

Jennifer: Má to tu rád, proto se sem často vrací. Jedinou starost mu dělá počasí – nemá rád zimu, proto si občas na počasí stěžuje.  

O Usainových sourozencích a kontaktu s rodinou

Jennifer: Usainův bratr Sadiki hraje kriket, sestra Sherine studuje vysokou školu. Usain zrovna není ten typ, s kterým se dá jednoduše spojit, ale vzhledem k jeho zaneprázdněnosti je to samozřejmě pochopitelné. Navíc si rád pospí. Ale jsme v kontaktu tak často, jak je to jen možné.

O domácím slavení

Wellesley: Doma Usaina sledujeme v televizi a po úspěchu pak ve velkém slaví celá ulice. Po minulém mistrovství ji Usain nechal opravit. Momentálně je zase rozbitá, ale třeba se po olympiádě zase opraví.

O chvíli, kdy si rodiče uvědomili, že mají doma zázračné dítě 

Jennifer: Na mistrovství světa juniorů v roce 2002 nám došlo, že z něj může být opravdový šampion. Jako malý byl hyperaktivní, nezvládali jsme ho udržet v klidu, pořád někde lítal. Někdy ani nešlo poznat, že je nemocný, protože měl vždycky spoustu energie.

O Usainových třicátinách a hledání životní partnerky

Wellesley: Říkám mu, že by se měl konečně usadit, ale prostě na to nemá čas. Takže se vždycky jen dozvím – tati, to ukáže až čas. 

top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city