Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Usain Bolt Pavel Maslák Vítězslav Veselý Zuzana Hejnová Renaud Lavillenie Julius Yego Ashton Eaton Jakub Holuša

Bolt běžel v Ostravě pod 10 sekund, Ptáčníková porazila mistryni světa

Kvůli zranění stehna s Boltem na stovce neběžel desetibojařský rekordman Ashton Eaton. To ale jamajské hvězdě nevadilo. Za krásného slunečného počasí prolétl stovku na Zlaté tretře v Ostravě za 9,98 a poprvé v sezoně se dostal pod deset sekund.

20.5.2016 | 22:46

Usaina Bolta letos poprvé do Ostravy doprovázejí rodiče

Šestinásobný olympijský šampion Usain Bolt tentokrát do Ostravy nepřicestoval sám. Poprvé jej na Zlatou tretru, jeden z jeho nejoblíbenějších mítinků, doprovodili rodiče, Wellesley a Jennifer Boltovi.

20.5.2016 | 16:24

Alberto Juantorena vzpomínal na Ostravu i vítězný Montreal

Dvojnásobný olympijský vítěz z Montrealu 1976 Alberto Juantorena je zvláštním hostem jubilejní 55. Zlaté tretry. Legendární Kubánec dokázal zatím jako jediný atlet v historii zvítězit na jedněch Olympijských hrách na tratích 400 a 800 metrů. A právě v těchto disciplínách jej mohli v tomtéž olympijském roce vidět i diváci ostravského mítinku.

20.5.2016 | 15:05

Nejlepší světový výkon roku padl v kladivu žen i mužů

Již tradičně zahájili mítink Zlatá tretra Ostrava kladivářky a kladiváři. Za příjemného počasí viděli diváci na zaplněné tribuně výkony roku, rekord mítinku, splněné limity na ME v Amsterodamu a OH v Riu i národní rekord.

19.5.2016 | 18:41

Pavel Maslák chce porazit svůj idol

Kvarteto Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Jakub Holuša a Radek Juška patří mezi to nejlepší, co současná česká atletika má. Ostravský mítink bude jejich prvním startem v olympijské sezoně. Sezoně, na kterou se čeští fanoušci právem těší.

19.5.2016 | 13:17

Lavillenie Plánuje atak na šestimetrovou hranici

Nevídanou podívanou v tyčkařském sektoru slibují v programu Zlaté tretry závody mužů a žen, které budou probíhat současně. Diváci se mohou těšit na pokusy o překonání rekordů mítinku. Na startu totiž nebude chybět francouzský fenomén Renaud Lavillenie a v soutěži žen pak úřadující mistryně světa Kubánka Yarisley Silvaová.

19.5.2016 | 13:01
top athletics
český běh žen
ostrava 2018 candidate city