Zlatá tretra Ostrava

Historie > Ročník 2001

Zlatá tretra 2001

  • XXXX. ročník
  • Termín konání: 31. května 2001
  • Patroni mítinku: Jan Železný, Sergej Bubka a manažer Andrej Kulikowski
  • Počet diváků: 21 000
  • Počet disciplín: 13
  • Nejlépe obsazený mítink v historii: Jan Železný, Roman Šebrle, Tomáš Dvořák, Pavla Hamáčková, Colin Jackson, Steve Backley, Wilson Kipketer či Donovan Bailey.
  • Jen vinou nemoci blízkého rodinného příslušníka se mítinku nezúčastnil Michael Johnson, který bohužel musel narychlo odcestovat z republiky.
  • Přímý televizní přenos: Česká televize a Eurosport
  • Mediální ohlasy: 258 článků v denících

Výsledky Zlaté tretry 2001

100 m Mens

1. Zubek Roman Czech Republic 10.34
2. Bailey Donovan Canada 10.40
3. Aliu Deji USA 10.44

200 m Mens

1. Zachoval Radek Czech Republic 20.83
2. Colombo Andrea Italy 20.96
3. Louhala Malik Khaled Algeria 20.98

400 m Mens

1. Lopuchovský Marcel Slovakia 46.78
2. Teplý Jaroslav Czech Republic 47.93
3. Košťál Martin Czech Republic 48.04

110 m Hurdles Mens

1. Philips Chris USA 13.47
2. Pechonkin Yevgeniy Russia 13.48
3. Jackson Colin Great Britain 13.57

400 m Hurdles Mens

1. Weakley Ian Jamaica 48.99
2. Januszewski Pavel Poland 49.59
3. Mužík Jiří Czech Republic 49.60

3000 m Hurdles Mens

1. Kipketer Wilson Boit Kenya 8:09.01
2. Cherono Abraham Kenya 8:20.28
3. Weidlinger Günther Austria 8:23.62

4 × 400 m relays Mens

1. USA Davis, Mills, Carter, McGray 3:01.49
2. Czech Republic Mužík, Zachoval, Tesařík, Bláha 3:03.62
3. Poland Makowiak, Ryszukiewicz, Jagelo, Goslewski 3:04.73

Jawelin Throw Mens

1. Železný Jan Czech Republic 89.47
2. Backley Steve Great Britain 87.84
3. Hill Mick Great Britain 78.71

Long Jump Mens

1. Moudrik Younés Marocco 8.06
2. Beckford James Jamaica 8.03
3. Touré Cheihk France 7.96

High Jump Mens

1. Janků Jan Czech Republic 2.27
2. Voronin Vjačeslav Russia 2.27
3. Frosen Oskar Finland 2.27

Shot Put Mens

1. Konopka Mikuláš Slovakia 20.66
2. Menc Miroslav Czech Republic 20.64
3. Stehlík Petr Czech Republic 20.30

400 m Women

1. Shinkins Karen Ireland 52.27
2. Mischenko Olga Ukraine 52.34
3. Rosikhina Irina Russia 52.35

800 m Women

1. Krakowiak Irina Lithuania 2:03.52
2. Misiruk Galina Russia 2:03.62
3. Fiut Dorota Poland 2:03.88

100 m Hurdles Women

1. López Aliuska Cuba 13.17
2. Wiliamson Ella Kisha USA 13.18
3. Carson Kimberly USA 13.26

Pole Vault Women

1. Balakhonova Anzhela Ukraine 4.42
2. Grigorieva Tatiana Australia 4.42
3. Hamáčková Pavla Czech Republic 4.32