Zlatá tretra Ostrava

Historie > Ročník 2002

Zlatá tretra 2002

  • XXXXI. ročník
  • Termín konání: 12. června 2002
  • Ambasadoři mítinku: Jan Železný a Sergej Bubka
  • Počet diváků: 22 000 (vyprodáno)
  • Počet disciplín: 16
  • Speciálně na mítink přiletěla americká sprinterka Marion Jones, na trati 3 km překážek se utkali Brahim Boulami a Wilson Boit Kipketer, 800 metrů běžela Ludmila Formanová proti Marii Mutola, soutěž oštěpařů vyhrál Jan Železný.
  • Světový rekord na trati 3 km překážek překonala Běloruska Alesja Turovová.
  • Ceny nejlepším předávali i Jaromír Jágr a Václav Klaus.
  • Přímý televizní přenos: Česká televize, včetně užití virtuálních reklam

Výsledky Zlaté tretry 2002

8 × 200 m relays in which schools participate

Plc. St.n. Name Result
1. 2 ZŠ Srbská 03:39.98
2. 4 ZŠ Porubská 832 03:41.31
3. 5 ZŠ Krakow 03:53.07
4. 8 ZŠ Chjukinova 03:59.93
5. 3 ZŠ Volgogradská 04:09.05
6. 6 ZŠ Lumírova 04:10.70
7. 1 ZŠ Jugoslávská 04:10.92
8. 7 ZŠ Rostislavova 04:20.30

High Jump Juniors Women

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 207 Málková Veronika 86 Czech Republic 1.70
2. 209 Dudková Lenka 85 Czech Republic 1.67
3. 203 Gorolová Lucie 86 TJ Sokol Opava 1.67
4. 208 Sajdoková Jana 87 Czech Republic 1.64
5. 211 Slaninová Lucie 87 Czech Republic 1.61
6. 205 Ščerbová Denisa 86 Czech Republic 1.61
7. 200 Konvalinková Kateřina 86 Czech Republic 1.61
7. 206 Mižďochová Lucie 85 Czech Republic 1.61
9. 201 Valchařová Lenka 83 Czech Republic 1.57
204 Kaprálková Barbora 86 Czech Republic 0.00
202 Vaculová Radka 87 Czech Republic DNP
210 Vaoková Radka 86 Czech Republic DNP

800 m Juniors Women Final

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 219 Křížová Lucie 87 Czech Republic 02:14.74
2. 213 Hofierková Jana 85 Czech Republic 02:14.86
3. 212 Bubíková Michaela 87 Czech Republic 02:15.89
4. 222 Němcová Kamila 89 Czech Republic 02:24.20
5. 223 Brodová Renata 84 Czech Republic 02:24.25
6. 221 Schubertová Markéta 86 Czech Republic 02:26.56
7. 220 Schubertová Dominika 86 Czech Republic 02:28.47
214 Burkotová Martina 85 Czech Republic DNP
215 Tlachová Kateřina 84 Czech Republic DNP

800 m Juniors Men Final

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 235 Labedz Jan 84 Czech Republic 01:56.15
2. 233 Kramář Robin 84 Czech Republic 01:56.93
3. 232 Bednář Tomáš 85 Czech Republic 01:56.94
4. 251 Vážanský Radek 85 Czech Republic 01:57.94
5. 237 Nerud David 85 Czech Republic 01:59.17
6. 234 Pavlovec Jaroslav 84 Czech Republic 01:59.35
7. 231 Kiesewetter David 84 Czech Republic 01:59.54
8. 298 Masný Tomáš 84 Czech Republic 01:59.89
9. 250 Martinák Tomáš 85 Czech Republic 02:00.61
10. 227 Martinák Tomáš 85 Czech Republic 02:02.38
11. 228 Gondek Michal 85 Czech Republic 02:02.46
12. 228 Lepíček Miroslav 86 Czech Republic 02:03.26
13. 226 Kula David 86 Czech Republic 02:04.73
14. 225 Solák Marek 86 Czech Republic 02:04.99
15. 230 Šimon Tomáš 86 Czech Republic 02:07.88

100 m Mens Final/Final A

(Wind strength -0.8)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 65 Aliu Deji 75 Nigeria 10.16
2. 63 Emedolu Ucchena 76 Nigeria 10.31
3. 62 Da-Silva Andre-Domingos 72 Brazil 10.32
4. 61 Crawford Shawn 78 USA 10.40
5. 182 Scuderi Francesco 77 Italy 10.58
6. 64 Emmanuel Sunday 78 Nigeria 10.59
7. 191 Vojtík Jiří 81 Czech Republic 10.59
8. 66 Pilarczyk Ryszard 75 Poland 10.59

100 m Mens Final/Final B

(Wind strength +0.6)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 242 Řechka Radek 75 Czech Republic 10.68
2. 245 Svoboda Petr 84 Czech Republic 10.69
3. 238 Břeo Martin 78 Czech Republic 10.79
4. 240 Zubek Roman 78 Czech Republic 10.81
5. 241 Havlíček Vít 74 Czech Republic 10.89
6. 243 Milo Lukáš 83 Czech Republic 11.03
239 Rada Pavel 78 Czech Republic DNP
246 Novotný Milan 84 Czech Republic DNP

100 m Mens Final/Final C

(Wind strength -1.7)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 249 Mládek Tomáš 83 Czech Republic 11.03
2. 247 Götz Rudolf 83 Czech Republic 11.13
3. 244 Roman Jan 83 Czech Republic 11.19
4. 248 Sajdok Stanislav 83 Czech Republic 11.23
5. 254 Kachel Jiří 84 Czech Republic 11.33
6. 255 Macek Břetislav 79 Czech Republic 11.34
7. 253 Šiler Filip 83 Czech Republic 11.51
256 Havlíček Pavel 81 Czech Republic DNP

800 m Mens Final / Final A

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 78 Mutua Joseph 78 Kenya 1:45.29
2. 80 Alemu Berhanu 78 Ethiopia 1:45.35
3. 83 Wachira Nicholas 82 Kenya 1:45.43
4. 76 Bungei Wilfried 80 Kenya 1:45.63
5. 75 Czapiewski Pawel 78 Poland 1:46.81
6. 79 Oravec Roman 78 Czech Republic 1:47.07
7. 77 Lomba Jimmy 78 France 1:47.29
8. 173 Šneberger Michal 78 Czech Republic 1:47.56
9. 171 Al Badri Salem 85 Qatar 1:47.74
10. 82 Vydra Lukáš 78 Czech Republic 1:48.25
11. 81 Kemboi Vincent 82 Kenya 1:48.66
183 Sambu Ezra 85 Kenya DNF

800 m Mens Final / Final B

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 176 Křička Ondřej 80 Czech Republic 1:48.72
2. 170 Abdu Adam 83 Qatar 1:48.93
3. 172 Tábor Stanislav 80 Czech Republic 1:49.52
4. 177 Musil Lukáš 79 Czech Republic 1:50.12
5. 174 Pernica Jan 81 Czech Republic 1:50.61
6. 175 Bárta Radim 73 Czech Republic 1:50.91
7. 179 Kyrš Kamil 78 Czech Republic 1:51.87
178 Štejfa Jan 75 Czech Republic DNF

3000 m Hurdles Women

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 21 Turova Alesja 79 Belarus 09:21.72
2. 30 Bak Justyna 74 Poland 09:32.26
3. 19 Duquénoy Laurence 69 France 09:43.89
4. 22 Limika Irene 79 Kenya 09:46.84
5. 20 Iloc-Casandra Cristina 77 Romania 09:47.00
6. 23 Olivares Elodie 76 France 09:48.25
7. 28 Vanden Bempt Sigrit 81 Belgium 10:02.47
8. 29 Sabino Katie 79 USA 10:12.17
165 Biolková Jana 74 Czech Republic DNP
25 Toth Livia 80 Hungary DNP

400 m Hurdles Mens Final / Final A

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 123 Plawgo Marek 81 Poland 48.25
2. 124 Woody Joey 73 USA 48.57
3. 117 Mužík Jiří 76 Czech Republic 49.05
4. 119 Herbert Llewellyn 77 South Africa 49.07
5. 120 Weakley Ian 74 Jamaika 49.O7
6. 121 Januszewski Pavel 72 Poland 49.16
7. 118 Tesařík Štěpán 78 Czech Republic 49.72

400 m Hurdles Mens Final / Final B

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 122 Lopuchovský Marcel 77 Slovakia 50.23
2. 168 Kolajta Pavel 78 Czech Republic 52.76
3. 169 Pitooák František 73 Slovakia 54.50
166 Smith Willie 77 Namibie DNF

200 m Mens Final

(Wind strength -1.7)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 70 Urbas Marcin 76 Poland 20.60
2. 62 Da-Silva Andre-Domingos 72 Brazil 20.60
3. 73 Jedrusinski Marcin 81 Poland 20.75
4. 68 Zachoval Radek 78 Czech Republic 20.89
5. 69 Brioarský Martin 76 Slovakia 20.94
6. 74 Cavallaro Alessandro 80 Italy 21.48
61 Crawford Shawn 78 USA DNP
63 Emedolu Ucchena 76 Nigeria DNP

110 m Hurdles Mens Final / Final A

(Wind strength -1.6)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 110 Olijars Stanislavs 79 Latvia 13.44
2. 114 Johnson Allen 71 USA 13.45
3. 115 Jackson Colin 67 Great Britain 13.46
4. 112 Ross Duane 72 USA 13.66
5. 116 Videnov Zhivko 77 Bulgaria 13.78
6. 111 Scigaczewski Tomasz 78 Poland 13.89
7. 109 Burdel Ladislav 79 Czech Republic 14.06
8. 113 Lichtenegger Elmar 74 Austria 14.09

100 m Hurdles Women Final / Final A

(Wind strength -0.6)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 162 Alozie Glory 77 Spain 12.78
2. 161 Kasova Jana 81 Bulgaria 12.87
3. 163 Morrison Melissa 71 USA 13.01
4. 160 Dimitrova Svetla 70 Bulgaria 13.09
5. 157 Martincová Lucie 82 Czech Republic 13.57
6. 158 O Rourke Dervla 81 Ireland 13.60
7. 164 Sosnowska Aneta 74 Poland 13.65
8. 297 Bobková Miriam 79 Czech Republic 13.69

Shot Put Mens

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 155 Bilonog Yuriy 74 Ukraine 20.51
2. 156 Tiisanoja Ville 75 Finland 20.07
3. 149 Stehlík Petr 84 Czech Republic 19.91
4. 150 Haborák Milan 73 Slovakia 19.76
5. 186 Guset Gheorghe 68 Romania 19.66
6. 151 Chumachenko Pavel 71 Russia 19.52
7. 152 Biber Zsolt 76 Hungary 19.50
8. 153 Nordin Jimmy 79 Sweden 18.43
9. 187 Rosůlek Josef 71 Czech Republic 18.15
10. 188 Žitoanský Jaroslav 71 Slovakia 17.18

800 m Women Final

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 12 Mutola Maria 72 Mozambique 01:58.50
2. 180 Kirilova Tsevetelina 76 Bulgaria 02:00.84
3. 9 Formanová Ludmila 74 Czech Republic 02:01.31
4. 10 Fuchsová Helena 65 Czech Republic 02:01.35
5. 17 Klocová Lucia 73 Slovakia 02:01.59
6. 192 Kaczor Joanna 75 Poland 02:02.02
7. 181 Howell Charmaine 75 Jamaika 02:02.51
8. 15 Zagórska Anna 80 Poland 02:03.09
9. 13 Lochmanová Petra 80 Czech Republic 02:03.69
10. 11 Hoppová Renata 76 Czech Republic 02:05.52
11. 14 Birungi Grace 73 Uganda 02:05.90
18 Žížalová Tereza 81 Czech Republic DNF

3000 m Hurdles Mens Final / Final 1

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 84 Kipketer WilsonBoit 73 Kenya 8:06.14
2. 85 Boulami Brahim 72 Maroko 8:07.91
3. 94 Manyim Philip 78 Kenya 8:23.73
4. 87 Ouerdi Zouhair 77 Maroko 8:28.92
5. 96 Wójcik Rafal 72 Poland 8:30.58
6. 89 Tarus Philip 74 Kenya 8:32.75
7. 97 Zakrzewski Jan 70 Poland 8:34.03
8. 86 Lehtinen Tuomo 79 Finland 8:35.58
9. 91 Nejedlý Michael 69 Czech Republic 8:35.71
10. 95 Ali Abubaker Kamel 82 Qatar 8:40.14
11. 99 Kaczmarek Michal 77 Poland 8:54.49
12. 93 Kapkory Josephat 67 Kenya 9:02.12
88 Langat John 74 Kenya DNF
90 Maffei Giuseppe 74 Italy DNF
92 Skoog Henrik 79 Sweden DNF
98 Németh Máté 81 Hungary DNF

Pole Vault Mens

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 138 Janáček Štěpán 77 Czech Republic 5.71
1. 148 Strogalev Vadim 75 Russia 5.71
3. 145 Gorškov Vasilij 77 Russia 5.61
4. 139 Ptáček Adam 80 Czech Republic 5.61
5. 184 Johnson Dominic 75 Santa Lucia 5.61
6. 144 Markov Dmitriy 75 Australia 5.41
6. 146 Averbuch Alexandr 74 Israel 5.41
8. 143 Gerasimov Pavel 79 Russia 5.41
9. 185 Allevi Massimo 69 Italy 5.31
10. 141 Burgess Paul 79 Australia 5.21
147 Michajličenko Jevgenij 79 Russia 0.00

High Jump women

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 43 Kupcova Marina 81 Russia 1.98
2. 48 Pantelimon Oana 72 Romania 1.93
3. 42 Hlavooová Zuzana 73 Czech Republic 1.90
4. 49 Straková Iva 80 Czech Republic 1.90
5. 41 Janků Inge 74 Czech Republic 1.90
6. 40 Laláková Barbora 81 Czech Republic 1.87
6. 50 Vlašič Blanka 83 Croatia 1.87
8. 44 Gulyayeva Yelena 67 Russia 1.87
8. 46 Sivušenko Jelena 82 Russia 1.87
10. 47 Gyorffy Dóra 78 Hungary 1.87
11. 45 Ksok Anna 83 Poland 1.84
12. 51 Medgyesová Renáta 83 Slovakia 1.75

Triple Jump women

Plc. St.n. Name Birth State Result/
Wind strengh
1. 60 Pyatych Anna 81 Russia 14.43/+0.2
2. 59 Mbango Francoise 76 Camerun 14.41/+0.2
3. 55 Olejniková Jelena 76 Russia 14.41/+0.2
4. 56 Safronova Natalia 84 Belarus 14.02/+0.9
5. 53 Darmovzalová Martina 78 Czech Republic 13.70/+0.2
6. 57 Lebedenko Jelena 71 Russia 13.58/+0.2
7. 54 Velďáková Dana 81 Slovakia 13.55/+0.2
8. 52 Kašpárková Šárka 71 Czech Republic 13.51/+0.2
9. 58 Iljina Anastasia 82 Russia 13.40/+0.2

200 m Women Final / Final A

(Wind strength -0.4)
Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 31 Jones Marion 76 USA 22.32
2. 33 White Kelli 77 USA 22.71
3. 34 Campbell Juliet 70 Jamaika 22.75
4. 37 Mayr Karin 71 Austria 23.31
5. 35 Tirlea Ionela 76 Romania 23.51
6. 300 Güner Nora 77 Turkey 23.80
7. 32 Klapáčová Štěpánka 78 Czech Republic 24.02
8. 18 Žížalová Tereza 81 Czech Republic 24.52

High Jump Mens

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 131 Sposob Grzegorz 76 Poland 2.30
2. 127 Ton Svatoslav 78 Czech Republic 2.27
3. 126 Janků Jan 71 Czech Republic 2.27
3. 134 Bába Jaroslav 84 Czech Republic 2.27
5. 128 Hammad Abderrahmane 77 Algeria 2.24
6. 137 Moroz Gennadiy 78 Belarus 2.20
7. 129 Fomenko Pavel 76 Russia 2.20
8. 130 Clinger Charles 76 USA 2.20
9. 135 Ciotti Nikola 76 Italy 2.20
10. 125 Janků Tomáš 74 Czech Republic 2.15
10. 133 Ort Tomáš 76 Czech Republic 2.15
12. 189 Lesničij Alexej 78 Belarus 2.15

Jawelin Throw Mens

Plc. St.n. Name Birth State Result
1. 1 Železný Jan 66 Czech Republic 86.66
2. 4 Varnik Andrus 77 Estonia 85.47
3. 7 Rags Eriks 75 Latvia 84.11
4. 3 Ivanov Alexandr 82 Russia 83.31
5. 8 Thorkildsen Andreas 82 Norway 81.15
6. 2 Guzdek Miroslav 75 Czech Republic 76.19
5 Högler Gregor 72 Austria DNP