Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra

Aktuality > Média o nás

Na Zlaté tretře se představí mistři světa z Valencie

Zdroj: Český rozhlas
20.4.2008 | 02:49

V Ostravě byla odtajněna první část startovní listiny letošního ročníku největšího atletického mítinku u nás - už 47. Zlaté tretry. Ta se letos uskuteční v jiném termínu než loni a už teď je známo, že se červnových závodů zúčastní minimálně čtyři mistři světa a jeden lídr letošních světových tabulek.

Fanoušci atletiky si můžou v kalendáři červeně zaškrtnout datum 12. června. Oproti loňskému termínu jde tedy o více než dvoutýdenní posun. "Naposledy se Zlatá tretra v tomto termínu konala v roce 2003, není to tedy nic výjimečného. V každém případě nás k tomu nutí fakt, že je olympijský rok, koná se fotbalové Euro," vysvětlil důvody změny sportovní manažer mítinku Alfons Juck. Tretra se tak stane posledním velkým evropským červnovým mítinkem.

K už dříve ohlášené účasti mistryň světa Barbory Špotákové nebo Blanky Vlašičové přibyla další jména. Konkrétně na mužskou stodesítku překážek a také na po několika letech vracející mužskou tyčku.

"Věříme, že prostor před hlavní tribunou, kam chceme umístit doskočiště, bude dostatečně atraktivní a získali jsme toho nejlepšího, který dnes je - čerstvý halový mistr světa z Valencie, Rus Jevgenij Lukjaněnko. Tradiční disciplína 110 metrů překážek bude s nejlepším současným kubánským překážkářem Dayronem Roblesem," doplnil Juck s tím, že Robles má ve Vítkovicích srazit nejlepší čas na českém území na trati pod třináct sekund.

Znám už je i tahák mužské osmistovky. Účast potvrdil čerstvý halový mistr světa, teprve osmnáctiletý Abubaker Kaki Chamís ze Súdánu, který ohlásil pro Zlatou tretru i útok na juniorský světový rekord.

55. Zlatá tretra Ostrava

20.5. 2016, Městský stadion Vítkovice, Ostrava

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě