Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra

Aktuality > Média o nás

Na Tretru přijede také 'nový' Bubka

Zdroj: Deník Sport
20.4.2008 | 02:50

OSTRAVA - Další tři jména atletických hvězd ohlásili pořadatelé mítinku Zlatá tretra. V Ostravě se 12. června představí čerství šampioni z halového mistrovství světa tyčkař Jevgenij Lukjaněnko z Ruska a půlkař Abubaker Kaki ze Súdánu. Na trati 110 metrů překážek poběží lídr světových tabulek Dayron Robles z Kuby.

"Lukjaněnko by mohl být nový Sergej Bubka," říká sportovní ředitel mítinku Alfons Juck. "Ve Valencii skočil 590 centimetrů, v létě chce útočit na šestimetrovou hranici." Tyčku mužů fanoušci v Ostravě naposledy viděli v roce 2002. Pořadatelé plánují, že doskočiště umístí před hlavní tribunu místo dálkařského sektoru. "Tím to bude pro fanoušky ještě atraktivnější, uvidí skokany pěkně zblízka. Navíc silná je i česká skupina tyčkařů - Ptáček, Balner, Janáček, Kudlička... Bude to atraktivní disciplína."

Teprve osmnáctiletý Abubaker Kaki hodlá v Ostravě pokořit juniorský světový rekord na osmistovce, který už 11 let drží Keňan Kimutai (1:43,64). "Ve Valencii běžel bez vodičů pod minutu a čtyřicet pět sekund, do Ostravy si je přiveze s sebou. Mohlo by se mu to podařit," věří Juck. Osmistovku poběží i talentovaný Jakub Holuša. Těší se. "Před dvěma lety jsem Tretru sledoval jen z hlediště, teď budu mezi hvězdami sám závodit. Moc se na to těším," říká juniorský mistr Evropy na 3000 metrů překážek.

Překážkář Dayron Robles je podle Jucka možná jediným borcem, který by mohl na olympiádě v Pekingu sebrat titul suverénnímu Číňanovi Liu Xiangovi. "Od čtvrtého místa na mistrovství světa v Ósace neprohrál ani jeden běh na 110 metrů překážek, v hale zaváhal jen v nešťastném rozběhu ve Valencii. O to větší bude jeho motivace v olympijském roce."

Šéfové mítinku také s předstihem oznámili, kde by se Zlatá tretra mohla konat v roce 2010 během rekonstrukce vítkovického stadionu. "Řešením by mohl být Třinec," oznámil Miroslav Černošek, majitel agentury TK Plus.

55. Zlatá tretra Ostrava

20.5. 2016, Městský stadion Vítkovice, Ostrava

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě